عسل شکرک زده یا کریستالیزه شده - عسل رایحه خوانسار
درباره عسل طبیعی بیشتر بدانیم
درباره عسل طبیعی بیشتر بدانیم
۱۰ مهر ۱۳۹۸
چگونه عسل شکرک زده را به حالت عسل مایع در آوریم؟
۱۶ مهر ۱۳۹۸
عسل شکرک زده یا کریستالیزه شده

عسل شکرک زده یا کریستالیزه شده

تا به حال چندین بار با عسل شکرک زده موجه شده اید و تصمیم گرفته اید آن را دور بریزید؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می کنید عسل شکرک زده، از بین رفته است، باید به شما بگوییم که عسل هیچ وقت خراب یا فاسد نمی شود و اتفاقا وقتی سفت و شکرک زده می شود، هیچ مشکلی جهت مصرف ندارد. اتفاقا بعضی افراد عسل سفت و شکرک زده شده را به عسل مایع معمولی ترجیح می دهند. اگر شما از آن افراد نیستید، نیازی نیست عسل شکرک زده را دور بریزید.

این مقاله را تا انتها بخوانید تا بدانید چگونه عسل کریسالیزه شده (شکرک زده شده) را دوباره به حالت روان و مایع در بیاورید و همچنین چگونه از عسل نگهداری کنید تا روند کریستالیزه شدن آن را کندتر کنید و دیرتر شکرک بزند.

با دانش و تکنیک کافی، شما قادر خواهید بود از عسل مایع و روان مطلوب خود، به مدت بیشتری لذت ببرید.

چرا عسل کریستالیزه (شکرک زده) می شود؟

عسل تقریبا تماما از شکرهای طبیعی ساخته شده است. فقط ۲۰ درصد آب در این محصول طبیعی وجود دارد. این یعنی تقریبا تعداد کافی مولکول آب برای کنار هم نگه داشتن همه گلوکزها و فروکتوزهای موجود در عسل وجود ندارد که در نهایت همین کمبود آب کافی باعث جدایی این شکرهای طبیعی از یکدیگر می شود. و این دقیقا نحوه کریستالیزه شدن یا شکرک زدن عسل است.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید محصول تا مدت زیادی شکرک نمی زند، عسل را در یک قوطی شیشه ای که درب آن محکم بسته شده در دمای اتاق نگهداری کنید. هرگز عسل را در یخچال نگه داری نکنید زیرا فرآیند کریستالیزه شدن را سرعت می بخشد.

اکثر انواع عسل فروشگاهی و صنعتی به شدت فرآوری می شوند. تولید کنندگان از پاستوریزاسیون برای از بین بردن باکتری ها و مخمرها و همچنین کند کردن فرآیند کریستالیزاسیون(تبلور) استفاده می کنند و این محصول را برای مشتریان جذاب تر می کند.

اما عسل طبیعی و خام، فرآوری نشده است و این باعث می شود که فرآیند کریسالیزه شدن سریع تر اتفاق بیوفتد. با این حال، همچنین بدان معنی است که تمام مواد مغذی و آنزیم های موجود در آن هنوز سالم هستند و این عسل طبیعی را به یک انتخاب سالم تر تبدیل می کنند.

اما اگر ظاهر مایع و روان عسل برای شما مهم تر از مزایای شگفت انگیز طبیعی بودن آن است، در مقاله بعدی، به شما آموزش می دهیم که چگونه در چند مرحله دوباره آن را به حالت دلخواه اولیه برگردانید:

چگونه عسل شکرک زده را به حالت عسل مایع در آوریم؟