عسل مانوکا - عسل رایحه خوانسار
اسموتی میوه ای عسل
اسموتی میوه ای عسل
۲۵ دی ۱۳۹۸
چند پرسش و پاسخ در مورد عسل و سیستم گوارش
چند پرسش و پاسخ در مورد عسل و سیستم گوارش
۲ بهمن ۱۳۹۸
عسل مانوکا

عسل مانوکا

عسل مانوکا (Manuka ) چیست؟

این عسل نادر و خاص نیوزلند از شهد گیاه بومی مانوکا (Leptospermum scoparium) توسط زنبورهای عسل آن مناطق جمع آوری و تهیه می شود و دارای خواص نادر و پیچیده ای است.

این شهد گل مانوکا در نیوزیلند است که ترکیبات طبیعی بی نظیری را به عسل مانوکا می بخشد و آن را با سایر عسل ها متفاوت می کند.

عسل مانوکا بسیار نادر است، فقط در نیوزیلند تهیه می شود و فقط در طی چند هفته در سال زمانی که گیاه مانوکا گل می دهد، میتواند تهیه شود. مقدار عسل تولید شده بسته به شرایط آب و هوایی و میزان تولید شهد می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد.

درخت جادویی مانوکا

درخت بومی مانوکا (Leptospermum scoparium) به شکلی منحصر به فردی برای رشد در محیط طبیعی و چالش برانگیز نیوزیلند سازگار است. سختی و مقاومت مانوکا آن را به عنوان یک محافظ طبیعی و احیا کننده زمین عمل تبدیل می کند. مانوکا از قدمت طولانی به عنوان یک گیاه دارویی قابل احترام برخوردار است، که به طور سنتی توسط مردم مائوری نیوزیلند به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گرفت.

ویژگی های خاص عسل مانوکا به خاطر ترکیبات طبیعی بی نظیر شهد گل مانوکا می باشد که عسل مانوکا را با سایر عسل ها متفاوت می کند.

چرا عسل مانوکا اینقدر خاص است؟

عسل مانوکا یک عسل با ترکیبات پیچیده است که بسیار فراتر از یک عسل ساده معمولی است. این عسل شگفت انگیز مورد توجه تحقیقات علمی گسترده ای قرار گرفته است که خصوصیات طبیعی قابل توجه این عسل را آشکار می کنند و آن را از سایر عسل ها جدا می کند. به همین خاطر عسل مانوکا در سراسر جهان بسیار با ارزش است.

عسل مانوکا برای بهینه سازی و محافظت از خصوصیات طبیعی خاص خود نیاز به مراقبت و تخصص خاصی دارد. در عسل مانوکا، متیل گلیوکسال (MGO) یک ترکیب طبیعی است که آن را بسیار ویژه می کند. MGO در این عسل از شهد مانوکا شکل می گیرد، و با رسیدن عسل، محتوای MGO نیز افزایش می یابد.

مراحل تهیه این عسل نیاز به کارشناسی و ذخیره سازی تخصصی دارد و آزمایش دقیق عسل برای تأیید کیفیت و خلوص آن ضروری است. مقررات سختگیرانه باید در تمام مراحل این فرآیند رعایت شود.

.

منبع: manukahealth