مزایای عسل طبیعی در دوران بارداری - عسل رایحه خوانسار
در صبحانه عسل بخورید تا لاغر شوید
۲۴ دی ۱۳۹۷
خواص موم عسل: ۶ خاصیت موم زنبور عسل برای سلامتی
۵ اسفند ۱۳۹۷

سایر

مصرف عسل طبیعی در دوران بارداری مزایای متعددی داره چون علاوه بر مواد مغذی که داره سرشار از از قندهایی مثل فروکتوز و گلوکزه. اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

  1. خاصیت آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان عسل طبیعی باعث افزایش ایمنی بدن میشه. همچنین با خنثی کردن اسید معده باعث کاهش زخم، سوختگی جزئی و سوزش سر دل میشه.
  2. خاصیت خواب آوری عسل کمک میکنه تا بر بیخوابی غلبه کنه. نوشیدن یک لیوان شیر با یک قاشق عسل قبل از خواب، به شما کمک میکنه تا خواب راحتی داشته باشین.
  3. مطالعات نشون میده که مصرف منظم عسل طبیعی باعث کاهش رشد باکتری هایی میشه که عامل ایجاد زخم هستن.
  4. خواص ضد ویروسی عسل باعث مهار فعالیت ویروس سرماخوردگی در بدن میشه که باعث جلوگیری از سرماخوردگی میشه. عسل ارگانیک یک سرکوب کننده موثر سرفه است. با این حال، هیچ شواهد علمی برای موثر بودن در درمان سرفه وجود نداره. همچنین خاصیت ضد التهابی عسل باعث تسکین گلو درد میشه. اضافه کردن عسل به چای زنجبیل یا لیمو برای گلو درد عالیه.

 

مصرف چقدر عسل در بارداری توصیه میشه؟

سه تا پنج قاشق سوپ خوری (۱۸۰ تا ۲۰۰ کالری) در یک روز خوبه چون یک قاشق سوپ خوری عسل حدود ۶۰ کالری داره. مصرف مقدار کالری قندهای ساده نباید بیشتر از ۱۰٪ مصرف کل کالری مورد نیاز در دوران بارداری باشه (که حدودا ۱۸۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری در روز میشه )

توصیه هایی هنگام خوردن عسل در بارداری

  • عسل رو با آب داغ یا نوشیدنی ها مخلوط نکنین چون آنزیم های سالمش از بین میرن. شما میتونین اون را با آب ولرم میل کنین.
  • عسل رو به غذاهایی که ویتامین C و  D دارن اضافه نکنین، چون مواد معدنی عسل خاصیت ویتامین ها رو خنثی میکنن
  • از مخلوط کردن عسل طبیعی با نخود فرنگی، لوبیا و پنیر سویا اجتناب کنین چون می تونه نتیجه عکس داشته باشه و باعث سوء هاضمه بشه.