میزان مصرف روزانه عسل - عسل رایحه خوانسار
مزایای ترکیب عسل و سیر
مزایای ترکیب عسل و سیر
24 مارس 2020
رژیم غذایی عسلی
رژیم غذایی عسلی
30 مارس 2020
میزان مصرف روزانه عسل

میزان مصرف روزانه عسل

در مدت ۱ روز چقدر می توانیم عسل مصرف کنیم؟

میزان مصرف روزانه عسل که بهینه باشد، کاملاً به رژیم و سبک زندگی فرد بستگی دارد.

به عنوان مثال، شخصی ممکن است هر روز از غذاهایی با میزان قند بسیار کم استفاده کند، شیوه زندگی بسیار فعالی را طی کند و یک رژیم ورزشی منظم را دنبال کند، در حالی که در سوی مقابل، شخص دیگری ممکن است ذائقه شیرینی داشته باشد و مقدار زیادی قند در طول روز مصرف کند و سبک زندگی بی تحرکی داشته باشد.

آیا خوردن عسل، این ماده غذایی بسیار شیرین، باعث افزایش وزن می شود؟

در واقع، اصل افزایش وزن بسیار ساده است: وقتی بیشتر از آنچه بدن شما نیاز دارد غذا میخورید، چه  قند باشد، چه غذاهای چرب یا حتی عسل، کالری اضافی به عنوان چربی ذخیره می شود که به نوبه خود منجر به افزایش وزن می شود. بنابراین در مصرف هر نوع مواد غذایی حتی عسل، باید اعتدال داشت و زیاده روی نکرد.

مصرف چه میزان عسل کافی است؟

به طور کلی روزانه سه تا پنج قاشق غذاخوری عسل کافی است. رژیم خوبی که باید دنبال کنید، این است که صبح ها، یک یا دو قاشق غذاخوری عسل به همراه میوه یا ماست یا غلات مصرف کنید. یک قاشق غذاخوری دیگر باید هنگام خواب مصرف شود. در این میان، یک یا دو قاشق غذاخوری دیگر را می توان با وعده های میوه ای، در مواد غذایی پخته شده یا در آشپزی استفاده کرد.

عسل حاوی حدود ۶۰ کالری در هر قاشق غذاخوری است. به طور کلی، درصد کل کالری مورد نیاز در مواد غذایی حاوی قندهای ساده نباید از ۱۰ درصد تجاوز کند. بنابراین ، ۱۸۰ تا ۳۰۰ کالری در روز که از عسل حاصل می شود، کافی است، مگر اینکه تقاضای بیش از حد انرژی باعث شود مقدار بیشتری عسل مصرف شود.


منبع: nuts4honey

سبد خرید مورد حذف شده. لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.