چگونه عسل شکرک زده را به حالت عسل مایع در آوریم؟ - عسل رایحه خوانسار
عسل شکرک زده یا کریستالیزه شده
عسل شکرک زده یا کریستالیزه شده
۱۳ مهر ۱۳۹۸
عسل برای گلو درد
عسل برای گلو درد
۱۹ مهر ۱۳۹۸

نحوه دی کریستالیزه کردن ( رفع شکرک عسل):

برای برگرداندن عسل به قوام اصلی خود، نیاز دارید که به آن حرارت دهید. اما اینکه بسیار مهم است که در دمای مناسب این کار را انجام دهید. بالا رفتن بیش از حد دما به معنی سوزاندن محصول و از بین بردن ویتامین ها و آنزیم های گرانبهای آن است.

روش گرمایش نیز بسیار مهم است. اگر در مورد این روش ها در گوگل سرچ کنید، توصیه های بسیار بدی مانند استفاده از مایکروویو پیدا می کنید. در این حالت ، گرما به طور یکنواخت توزیع نمی شود ، بدین معنی که برخی مناطق کریستالیزه می شوند و برخی دیگر به راحتی به جوش می آیند. علاوه بر این ، اگر محصول را در یک ظرف پلاستیکی قرار دهید ، ممکن است با استفاده از مایکروویو آن را ذوب کنید و سموم و ذرات مضر در عسل رها شوند.

بنابراین چگونه می توان عسل شکرک زده شده را به روش صحیح دی کریستالیزه کرد؟

نگران نباشید، بسیار آسان است. تمام چیزهایی که شما نیاز دارید یک ظرف آب داغ و یک کاسه به اندازه کافی بزرگ است تا ظرف شیشه عسل شما در آن جای بگیرد. نکته اصلی این است که اجازه ندهید آب به جوش بیاید ، که این در ۱۰۰ درجه سانتیگراد اتفاق می افتد.

برای حفظ آنزیم ها و آنتی اکسیدان ها سعی کنید درجه حرارت را تا ۴۵ درجه سانتیگراد نگه دارید. اگر به طور تصادفی آب را بیش از حد گرم کرده اید و آن را به جوش آورده اید، بگذارید چند دقیقه در همان حال باقی بماند. پس از خنک شدن کافی، آن را به آرامی داخل کاسه اضافه کنید، تا فضای اطراف شیشه عسل را کاملا پر کند.

مطمئن شوید که درب شیشه عسل باز باشد و بالای آن آب نپاشید. دی کریستالیزه شدن عسل به زمان نیاز دارد. صبور باشید و با دقت آب گرم بیشتری اضافه کنید تا آب درون کاسه خنک نشود و دمای اطراف شیشه همان ۴۵ درجه ثابت بماند.

گرچه بهتر است عسل را در ظروف شیشه ای نگه دارید ، اما بسیاری از خرده فروشان آن را در ظروف پلاستیکی می فروشند. اگر ظرف عسل شما نیز پلاستیکی است، مراحل مشابه خواهد بود اما این بار دمای آب را پایین تر از ۳۸ درجه سانتیگراد نگه دارید تا از تغییر شکل پلاستیک جلوگیری شود. وقتی عسل به اندازه کافی مایع شد، آن را به یک ظرف شیشه ای منتقل کنید.

حالا شما می دانید چگونه عسل را دی کریستالیزه( رفع شکرک) کنید. امیدواریم که این فن با افزایش دادن ماندگاری محصول مورد علاقه شما، موجب صرفه جویی اقتصادی و شیرینتر  شدن زندگیتان شود.