5 نکته در مورد استفاده از عسل برای مدیریت وزن - عسل رایحه خوانسار
عسل و خواب
عسل و خواب
۱۶ دی ۱۳۹۸
روش های مختلف استفاده از عسل برای مدیریت وزن چیست؟
روش های مختلف استفاده از عسل برای مدیریت وزن چیست؟
۲۲ دی ۱۳۹۸
5 نکته در مورد استفاده از عسل برای مدیریت وزن

5 نکته در مورد استفاده از عسل برای مدیریت وزن

در تلاش برای مدیریت وزن، استفاده از عسل می تواند بسیار مفید باشد. مدیریت وزن یکی از اصلی ترین فواید عسل است. اگر اضافه وزن دارید، عسل نه تنها به شما در کاهش وزن کمک می کند بلکه خطر اختلالات قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد.

با مطالعاتی که توسط تحقیقات جدید انجام شده است، شما می توانید به اندازه یک سایز لباس در ۳ هفته فقط با خوردن یک قاشق غذاخوری عسل هر شب قبل از خواب وزن کم کنید.

اما چگونه ممکن است چیزی که شیرین و شکری است، باعث تناسب اندام شود؟ آیا کالری موجود در عسل خلاف تلاش شما برای مدیریت وزن نیست؟

در واقع، طبق گفته مایک مکینز نویسنده و متخصص تغذیه، همه اینها به میزان نیروی متابولیک عسل مرتبط است. او دریافت که عسل باعث تغییراتی در سیستم گوارش می شود که تضمین می کند نه تنها باعث افزایش کالری و وزن نمی شود، حتی در هنگام استراحت نیز چربی ها را برای کاهش وزن مصرف می کند.

حال ممکن است تعجب کنید که آیا افراد دیابتی نیز می توانند عسل بخورند؟

نگران نباشید زیرا در مقایسه با شکر، عسل دارای مواد مغذی و ویتامین های بیشتری در کنار محتوای آب بیشتری است. اما همانطور که گفته می شود، هر چیز اضافی همیشه مضر است. بنابراین افراد دیابتی می توانند عسل را با اعتدال و احتیاط مصرف کنند.

چگونه می توانید برای مدیریت وزن از عسل استفاده کنید؟

با استفاده از روش های زیر، می توانید تاثیر مصرف عسل برای کاهش وزن را به خوبی مشاهده کنید.

۱- جایگزینی شکر با عسل

با استفاده از عسل به عنوان جایگزین، تمام قند و شکر، از جمله شیرین کننده ها را حذف کنید. روز خود را با عسل در آب گرم شروع کنید، شکر را با عسل در چای، قهوه و در تمام آشپزی های روزانه خود جایگزین کنید.

۲- کربوهیدرات تصفیه نشده را انتخاب کنید

آرد سفید تصفیه شده موجود در ماکارونی و برنج سفید می تواند باعث افزایش قند خون شود. انواع نان، پاستا و برنج قهوه ای سرشار از فیبر هستند، بنابراین برای سیستم گوارش شما مفید هستندو مدت بیشتری طول می کشد تا هضم شوند و به همین خاطر مدت طولانی تری احساس سیری می کنید.

اطمینان حاصل کنید که کل کربوهیدرات های غذایی کمتر از یک چهارم وعده غذایی شما را تشکیل دهند و باقیمانده بشقاب خود را با پروتئین و سبزیجات پر کنید.

۳- پروتئین، پروتئین و پروتئین

اطمینان حاصل کنید که در هر وعده غذایی، پروتئین به میزان کافی وجود داشته باشد. بدین ترتیب مدت طولانی تری احساس سیری می کنید و از افزایش قند خون نیز جلوگیری می شود. سعی کنید پروتئین را با رعایت اعتدال مصرف کنید تا کالری ها را کم نگه دارید. از مواد غذایی مانند ماهی، مرغ (بدون پوست)، انواع گوشت و تخم مرغ استفاده کنید.

۴- از رژیم غذایی خواب زمستانی استفاده کنید

رژیم خواب زمستانی در اصل یک رژیم غذایی است که به ما می آموزد چگونه می توانیم هنگام خواب وزن را مدیریت کنیم. در این رژیم تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق غذاخوری عسل قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید. عسل سوخت و ساز کبد را بیشتر می کند که به نوبه خود باعث افزایش میزان چربی سوزی می شود. دقیقاً همانطور که از نام این رژیم پیداست، می توانید وزن خود را در هنگام خواب مدیریت کنید.

۵- هضم را بهبود می بخشد

عسل برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز شناخته شده است. خوردن یک یا دو قاشق عسل بعد از شام تاثیر فوق العاده ای دارد. به خصوص هنگامی که شما یک وعده غذایی سنگین مصرف کرده اید، مصرف یک قاشق عسل به کاهش میزان غذا یا کالری انباشته شده در دستگاه گوارش شما کمک می کند.