6 دلیل نیاز شما به عسل طبیعی در برنامه غذایی روزانه

6 دلیل نیاز شما به عسل طبیعی در برنامه غذایی روزانه

6 دلیل نیاز شما به عسل طبیعی در برنامه غذایی روزانه

عسل طبیعی به عنوان یک غذای فوق العاده و کامل شناخته شده است که البته دلیل خوبی هم دارد. شما از خواص بینظیر این معجون طلایی، بسیار شگفت زده خواهید شد. برخی از حقیقت های شگفت آور عسل را به شما معرفی می کنیم:

عسل طبیعی خراب نمی شود!

بله درست خواندید! احتمالا عسل تنها غذایی است که با گذر زمان از بین نرفته و فاسد نمی شود. دلیل این است که ترکیب شیمیایی بی نظیر عسل از آب و مقدار زیادی اسید است که محیطی نامطلوب برای رشد باکتری ها و سایر میکروارگانسیم ها را ایجاد می کند. جالب است بدانید که باستان شناسان حتی شیشه های عسل 2000 ساله را از مقبره های مصر پیدا کرده اند که هنوز هم به همان اندازه خوشمزه هستند!

اکسیر زندگی

عسل طبیعی تقریبا تنها ماده ای است که شامل تمام مواد مغذی برای حفظ زندگی است. این ماده حاوی آنزیم ها، ویتامین ها، مواد معدنی و حتی آب است. شاید همین دلیل است که موجب می شود عسل را یک فوق غذا بدانند. همچنین عسل تنها ماده غذایی است که توسط حشرات تولید شده و انسان ها آن را می خورند.

مکمل غذایی طبیعی

عسل طبیعی دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که برای داشتن بدنی سالم، بسیار حیاتی هستند. علاوه بر این، عسل تنها ماده غذایی حاوی Pinocembrin، یک آنتی اکسیدان بی نظیر است که به نظر می رسد عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

دارویی شگفت انگیز

عسل طبیعی دارای خواص دارویی و درمانی برای هر سنی و به خصوص افراد دارای سنین بالاست و تقریبا در قفسه آشپزخانه هر خانه ای پیدا می شود. اما بسیاری از مردم از خاصیت ضد سرطانی عسل اطلاع ندارند. همچنین در درمان سوختگی نیز موثر است؛ زیرا درد را سریعا تسکین داده و همچنین زخم ها را با کمترین میزان جای زخم، بهبود می بخشد.

تولید کنندگان عزیزعسل

زنبور کارگر قادر است در طول عمر خود که چیزی حدود 5 الی 7 هفته است، یک دوازدهم قاشق چایخوری عسل تولید کند. همچنین حدود 30 گرم یا همان دو قاشق غذاخوری عسل می تواند به زنبور انرژی لازم را برای چرخیدن دور دنیا بدهد! بنابراین، عسل یک سوخت حیرت آور نیز هست.

کارگران بی پروا

زنبورهای عسل کارگر تقریبا از 225000 گل در روز دیدار می کنند و حدود 2 میلیون گل نیاز است تا 500 گرم عسل تهیه شود. برای بازدید از این تعداد گل تقریبا 90000 کیلومتر طی می شود!

حساب کابری