8 اتفاقی که با مصرف روزانه عسل در بدن شما رخ می دهد - عسل رایحه خوانسار
هویج عسلی
هویج عسلی
۲۷ اسفند ۱۳۹۸
مزایای ترکیب عسل و سیر
مزایای ترکیب عسل و سیر
۵ فروردین ۱۳۹۹
8 اتفاقی که با مصرف روزانه عسل در بدن شما رخ می دهد

8 اتفاقی که با مصرف روزانه عسل در بدن شما رخ می دهد

ما همیشه دنبال معجونی جادویی برای بهبود کارکرد بدن خود هستیم که در عین حال خوشمزه و لذیذ باشد.

این معجون جادویی همان عسل معمولی است که در آشپزخانه همه ما وجود دارد. امروز قصد داریم ۸ خاصیت مهم عسل برای سلامتی را معرفی کنیم.

 بعد از خواندن این مقاله از این پس هر روز حداقل یک قاشق غذاخوری عسل را مصرف خواهید کرد.


۱- پوست روشن تر

عسل یک آنتی اکسیدان عالی است، به این معنی که مصرف منظم آن بدن شما را از سموم مختلف پاکسازی می کند. علاوه بر این، خواص ضد باکتریایی آن به طور قابل توجهی وضعیت پوست شما را بهبود می بخشد.


۲- کاهش وزن اضافی

اگر نگران وزن خود هستید، پزشکان توصیه می کنند تمام شیرینی های حاوی قند را حذف کنید، اما عسل را خیر.

به این دلیل که قند موجود در عسل ترکیب متفاوتی از قند موجود در شیرین کننده های دیگر دارد. عسل متابولیسم بدن شما را تقویت می کند، که برای کاهش وزن ضروری است.


۳- کاهش سطح کلسترول

عسل به هیچ وجه کلسترول ندارد. اتفاقا برعکس، اجزای تشکیل دهنده آن به همراه ویتامین ها در کاهش سطح کلسترول نقش دارند. مصرف روزانه عسل تأثیر مفیدی بر سطح ترکیبات آنتی اکسیدانی در بدن دارد که می توانند با کلسترول اضافی مقابله کنند.


۴- داشتن قلبی قوی تر

تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان های موجود در عسل می توانند از باریک شدن عروق جلوگیری کنند. بسته به محل وقوع این اتفاق، باریک شدن می تواند منجر به نارسایی قلبی، وخیم شدن حافظه یا سردرد شود. نوشیدن یک لیوان آب گرم با چند قاشق غذاخوری عسل برای جلوگیری از این امر کافی خواهد بود.


۵- حافظه بهتر

تحقیقات بیشتر، توانایی عسل در مبارزه با استرس، بازیابی سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی و در نتیجه بهبود حافظه را نشان می دهد. علاوه بر این، کلسیم موجود در عسل به راحتی توسط مغز خورده می شود، که تأثیر مفیدی بر عملکرد آن دارد.


۶- خواب با کیفیت و راحت

قند موجود در عسل باعث افزایش سطح انسولین در خون می شود و سپس سروتونین را آزاد می کند. سروتونین نیز به ملاتونین تبدیل می شود، هورمونی که باعث افزایش کیفیت خواب می شود.


۷- سیستم گوارش سالم تر

عسل یک ضد عفونی کننده قوی است، بنابراین توصیه می شود یک قاشق غذاخوری عسل را با معده خالی میل کنید. این عادت ساده به جلوگیری از بیماری های مختلف مرتبط با دستگاه گوارش کمک می کند. علاوه بر این، هنگامی که عسل از سیستم گوارش عبور می کند، میکروب ها را از بین می برد و زخم های کوچک را در غشای مخاطی بهبود می بخشد.


۸- تسکین تنش عصبی

این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما یک واقعیت است که عسل به تسکین اعصاب و رفع خستگی کمک می کند. گلوکز موجود در عسل برای بهبود فعالیت نورون ها ضروری است. این گلوکز به سرعت در خون جذب می شود، که باعث آرامش و کاهش اختلالات روانی می شود.


منبع: brightside